ALLAH C.C. HZ MUHAMMED (S.A.S) İSLAM VE TASAVVUF,MÜSLÜMAN,ALİMLER,EVLİYALAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALLAH C.C. HZ MUHAMMED (S.A.S) İSLAM VE TASAVVUF,MÜSLÜMAN,ALİMLER,EVLİYALAR

İslam ve tasavvuf, Allah cc,Hz Muhammed (sas),Kuran-ı Kerim

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
SAAT VE TAKVİM
En son konular
» kabir azabına sebep olan bişeyde ayakta bevletmek
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePtsi Tem. 23, 2012 10:22 pm tarafından farukiler

» dünyadaki kıpırtılar
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimeÇarş. Haz. 29, 2011 10:20 pm tarafından farukiler

» insanlar yaşantılarından hiçte memnun görünmüyor
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimeÇarş. Haz. 29, 2011 10:11 pm tarafından farukiler

» DOĞUM KONTROLÜ İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePtsi Kas. 08, 2010 11:53 pm tarafından farukiler

» ÇEŞİTLİ SORULAR
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePtsi Kas. 08, 2010 11:51 pm tarafından farukiler

» CUMA NAMAZI İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePtsi Kas. 08, 2010 11:49 pm tarafından farukiler

» CİHAD İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePtsi Kas. 08, 2010 11:47 pm tarafından farukiler

» BİD'AT - SÜNNET İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePtsi Kas. 08, 2010 11:45 pm tarafından farukiler

» BEY'AT - İNTİSAB İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePtsi Kas. 08, 2010 11:44 pm tarafından farukiler

HADİS ÖĞRENELİM
KURAN’DA ARA
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Box6_01
Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Middle
Diyanet Meali
Elmalılı Y. M.
RADYO DİNLEYİN
NAMAZ VAKİTLERİ
FORUM GAZETE
HAVA DURUMU
İL İL TÜRKİYE
forex
İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ

Türkçe - İnglizce / İngilizce - Türkçe Çeviri
Kelime:

© 2008 forex

forex
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
AKVARYUM

ONLİNE SÜRENİZ
FORUM SAYAÇ
http://farukim.eniyiforum.biz

Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması

YazarMesaj
farukiler
Admin
farukiler

FORM AKTİVASYON PUANI : 300

Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Empty
MesajKonu: Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması   Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması Icon_minitimePaz Mayıs 30, 2010 3:16 pm

Türkiye birincisi İstanbul’dan

Kurulduğu 2007 yılından bugüne kadar toplumun Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren KAB Platformu, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak (KAB) Platformu tarafından organize edilen ve alanında bir ilk olan “Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması”nın Türkiye finali, bugün (30 Mayıs 2010 Pazar) sabah namazını müteakiben, çeşitli ülkelerden ve Türkiye’nin birçok ilinden katılımcıların iştirakiyle Sultanahmet Camii’nde icra edildi.

Yarışmanın Türkiye finali’nde, Musa Coşkun, Türkiye birincisi, Lokman Aktepe Türkiye ikincisi, Hakan Moral Türkiye üçüncüsü oldu.

Sultanahmet Camii'indeki programa, Haseki Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Ramazan Pakdil'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. KAB Platformu Başkanı Av. İsmail Yıldız yaptığı selamlama konuşmasında, Kuran okuma yarışmalarında, Kur'an-ı Kerim'i mealiyle birlikte okuma konusunda yaptıkları düzenlemeyle bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Yıldız bu yarışmalarda amacın, Kur'anı güzel okuma kültürünü genç nesillere aktarmak ve İlahi mesajın en öz biçimde anlaşılmasını sağlamak olduğunu belirtti.

İstanbul Müftüsü Mustafa Çağırıcı' da selamlama konuşmasında katılımcılara başarılar diledi.

Program, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti.

Prof. Dr. Mehmet Görmez, konuşmasında, Kur’an-ı Kerim'in nûzülünün 1400. Yılı dolayısıyla 2010’un ‘Kur’an Yılı’ ilan edildiğini hatırlatarak, birlikte bir çok sivil toplum kuruluşunun, yaptığı çalışmalarla sayesinde, ‘içinde Kur’an olmayan ev kalmasın, Kur’an’ı okumamış hiç kimse kalmasın diye uğraş verildiğini söyledi. Görmez, varlıklı insanları bu konuda faaliyette bulunmaya çağırdı.

Türkiye Finali'ne:

Marmara Bölge birincisi İzmit’ten Faruk Çoban,

Akdeniz Bölge birincisi Adana’dan Hakan Moral,

Karadeniz Bölge birincisi Trabzon’dan Lokman Aktepe,

Ege Bölge birincisi Uşak’tan Yaşar Çuhadar,

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge birincisi Erzurum’dan Ali Turhan,

İç Anadolu Bölge birincisi Kayseri’den Ferhat Kars,

ve İstanbul Bölge birincisi Musa Coşkun katıldı

Finalde jüri başkanlığını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Karaçam yaptı. Jüri heyetinde ayrıca;

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslam Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Aksoy,

Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali Müellifi Hasan Tahsin Feyizli,

Haseki Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Ramazan Pakdil,

Haseki Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü Öğretim Üyesi Talip Akbal,

Aksaray Valide Sultan Camii İmam - Hatibi Habil Öndeş

Fatih Camii İmam-Hatibi Osman Şahin yer aldı.

Yarışmacılar, katılımcıların yoğun ilgisi altında, Kur’anı Kerim’i en iyi şekilde tilavet etmeye çalıştı, mealini en güzel şekilde okumaya gayret etti. Yapılan değerlendirme sonunda, dereceye girenler açıklandı.

İstanbul Bölge Birincisi Musa Coşkun, Türkiye birincisi oldu. Musa Coşkun'a ödülü Zinde Sosyal Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emin Çınar tarafından verildi.

Karadeniz Bölge Birincisi Lokman Aktepe Türkiye İkincisi oldu. Lokman Aktepe'ye ikincilik ödülü, Prof.Dr. Mehmet Görmez tarafından takdim edildi.

Akdeniz Bölge Birincisi Hakan Moral Türkiye üçüncüsü oldu. Hakan Moral'e üçüncülük ödülünü İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı takdim etti

ÖDÜLLERİN SPONSORU MAHMUD ESAD COŞAN VAKFI

Yarışması’nın Türkiye finalinde; 1.’ye 10.000, 2.’ye 7.500, 3.’ye 5000 TL , Mahmud Esad Coşan Vakfı sponsorluğunda takdim edildi.

2005 yılında İstanbul'da kurulan Mahmud Esad Coşan Vakfı, milli, manevi ve ahlaki değerlere bağlı insanlar yetiştirmek ve eğitmek; dostluk, kardeşlik, sevgi ve barış ortamını sağlamak; kültürel değerleri korumak; ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak; aile yapısını korumak ve geliştirmek gibi amaçlarla faaliyetlerine devam etmektedir.

Kuran-ı Kerim ve Mealini Güzel Okuma Yarışması, Türkiye Birincisi Musa Coşkun’un tilavetiyle program sonra erdi.

YARIŞMANIN TARİHİ

Çalışmalarına 2009 yılında başlanan Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması’nın il finalleri, 15 Kasım 2009’da aynı anda 41 şehir merkezinde, bölge finalleri ise Şubat-Nisan 2010 tarihleri arasında 7 bölgede gerçekleştirilmişti. Türkiye’nin doğusundan batısına yaklaşık 1.500 adayın iştirakiyle gerçekleştirilen yarışma, bugün sabah namazının ardından Sultanahmet Camii’nde icra edilen Türkiye finali ile sona ermiş oldu.

30 MAYIS 2010

alıntıdır...
http://farukim.eniyiforum.org

Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kur'an-ı Kerim (Meal) Bilgi Yarışması'nın Final Sınavı ve Ödül Töreni Yapıldı
» ELMALI-LI KURAN-I KERİM MEALİ PROGRAMI İNDİR
» Amerikalı rahip çıldırmış KURAN-I KERİM yakalım diyor
» siteniz çok güzel
» BENİM GÜZEL FARUKİM